Ponad 100 mln euro za biurowiec w centrum Wrocławia


2022.06.30
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Niedawno ukończony biurowiec we wrocławskim City znalazł już nowego właściciela. Za ponad 100 mln euro MidPoint71 został sprzedany najszybciej rozwijającemu się funduszowi z Czech.

MidPoint71 jest nowoczesnym biurowcem klasy A, który firma Echo Investment zrealizowała przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Niedawno budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a już został nabyty przez czeski fundusz Trigea Real Estate Fund, który zapłacił za biurowiec ponad 100 mln euro.

Trigea Real Estate Fund to czeski fundusz założony w 2019 roku, który koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i budynkach o charakterze handlowym. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść do innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej.

Zaprojektowany przez pracownię Medusa Group biurowiec, może pochwalić się świetną lokalizacją, rozwiązaniami technologicznymi, a także proekologicznymi, co potwierdza uzyskanie certyfikatu Excellent BREEAM Interim. MidPoint 71 oferuje 37 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia na czternastu kondygnacjach. Do grona najemców należą takie firmy jak 3M GSC Poland, Pyszne.pl, PwC, CitySpace, CCC Group i Electrolux Poland. Poziom komercjalizacji biurowca wynosi obecnie ponad 80 proc.

MidPoint71 jest siódmym projektem biurowym Echo Investment realizowanym we Wrocławiu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.