Sky Tower we Wrocławiu ma nowego sąsiada. Gotowy projekt biurowy MidPoint71


2022.02.21
Autor: Urbanity.pl
Na biurowej mapie Wrocławia pojawił się kolejny nowoczesny biurowiec. Firma Echo Investment oddała do użytku przy ulicy Powstańców Śląskich budynek biurowy MidPoint71.

W stolicy Dolnego Śląska zakończyła się rozpoczęta w grudniu 2019 roku budowa biurowca MidPoint71, którego inwestorem jest Echo Investment. To siódma ukończona inwestycja tej firmy we Wrocławiu. Budynek pod adresem Powstańców Śląskich 9 dysponuje już pozwoleniem na użytkowanie.

Biurowiec MidPoint71 dostarczył na lokalny rynek prawie 37 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia na czternastu kondygnacjach. Budynek charakteryzuje się niestandardową bryłą składającą się z dwóch części - niższą, 6-kondygnacyjną podstawę zdobi oryginalna i efektowna elewacja. Delikatna gradacja rudości na panelach tej części fasady dodaje budynkowi indywidualnego charakteru. Biurowiec dysponuje również tarasami, które tworzą dodatkową przestrzeń rekreacyjną do indywidualnego zaaranżowania przez najemców. W parterze zaplanowano lokale usługowe, a także przestrzenie wspólne.

Najemcy MidPoint71 mają do dyspozycji strefę rowerową na 106 stanowisk dla jednośladów z szatniami i prysznicami czy parking z miejscami przystosowanymi do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym. Biurowiec zaprojektowany został zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent, a za jego projekt odpowiada pracownia Medusa Group.

Pierwszą firmą, która wprowadziła się do nowego biurowca we Wrocławiu jest PwC, którego biuro znajduje się na 12 piętrze. Wkrótce otworzy się w MidPoint71 także główna siedziba 3M GSC Poland.

Komentarze


  • Wroo
    Gość
    2022-02-22 23:10:22
    Sky Tower powinien mieć sąsiedztwo minimum kilku ponad stu metrowych wieżowców a nie tylko takie klocki

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.