Vantage Development ujawnia szczegóły inwestycji Port Popowice

2018.04.26

Działający na rynku wrocławskim i warszawskim deweloper Vantage Development oficjalnie zaprezentował swoją sztandarową inwestycję mieszkaniowo-biurową na wrocławskich Popowicach. O dużej skali inwestycji świadczy fakt, że projekt planowany jest na 14 ha ,a jego realizacja zajmie w sumie 10 lat. Start budowy pierwszego etapu Portu Popowice planowany jest zaraz po wakacjach.

To już druga tak duża inwestycja Vantage Development we Wrocławiu. Pierwszą są realizowane od 2011 roku, nad brzegiem Odry, Promenady Wrocławskie, gdzie zostało sprzedanych już 1400 mieszkań. W trakcie realizacji jest VI etap inwestycji w ramach którego zostaną zbudowane 14 kondygnacyjne budynki mieszkalne.

Nazwa nowej inwestycji nie jest przypadkowa, nawiązuje ona do historii terenu, gdzie projekt ma powstać. W XIX wieku w tym miejscu swoją działalność rozpoczął port przeładunkowy. Całość zabudowy ma być inspirowana wizją projektu koncepcyjnego autorstwa pracowni architektonicznej Majewski Architektura, która wygrała konkurs zorganizowany przez dewelopera. Skala projektu wymagała uczestnictwa innego inwestora - firmy Rank Progress.

Port Popowice będzie miał 150 000 m2 powierzchni użytkowej z których największą część będzie stanowić 2000 mieszkań. Pierwszy etap budowy rozpocznie się na terenach od ulicy Popowickiej i Białowieskiej, gdzie w trzech budynkach znajdzie się około 400 mieszkań.

Deweloper, by uatrakcyjnić tereny dawnego portu, deklaruje rewitalizację basenu portowego, przy którym mają powstać liczne lokale usługowe.

Obecnie trwają negocjacje z potencjalnymi wykonawcami I etapu inwestycji. Vantage Development zapewnia, że gdy tylko będą znane rezultaty tych rozmów, wyda odpowiedni komunikat.

Źródło: urbanity.pl

Komentarze


 • autor
  Gość
  2018-04-28 20:30:39
  całkiem znośnie, ale budynki powinny być wyższe i o lepszym standardzie jak np. Capital Towers w Rzeszowie

 • Gość
  Gość
  2018-05-30 10:53:33
  Nie będą wyższe, bo niestety taki mamy we Wrocławiu plan zagospodarowania...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.