Uniwersytet Coventry pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce

2020.02.11

Podpisana została umowa pomiędzy Uniwersytetem Coventry a spółką deweloperską Skanska, wynajmu powierzchni dla nowego kampusu zlokalizowanego we Wrocławiu.

Uniwersytet Coventry zbliżył się o krok do otwarcia swojej wrocławskiej filii. Nowy kampus mieścił się będzie w kompleksie Centrum Południe przy ulicy Powstańców Śląskich, który obecnie realizowany jest przez firmę Skanska. Uniwersytet zajmie dwa piętra wrocławskiej inwestycji. Obsługą transakcji zajmowali się konsultanci ds. nieruchomości z Knight Frank.

W lutym br., ruszyły prace wykończeniowe budynku kampusu, które mają za cel dostosowanie wyposażenia na potrzeby studentów. Prace potrwają do końca czerwca, a odbiory i otwarcie kampusu zaplanowano na lato, tak aby pierwsi studenci mogli rozpocząć naukę we wrześniu. Po ukończeniu studiów uzyskają stopień naukowy w systemie brytyjskim. Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Nowa wrocławska filia Uniwersytetu Coventry oferowała będzie początkowo studia licencjackie na takich kierunkach jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwo, a czwarty kierunek – Zarządzanie w lotnictwie – jest aktualnie w opracowaniu. W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów

Centrum Południe to kompleks biurowo-usługowy z otwartym dziedzińcem z wewnętrzną arkadą i fontanną. Inwestycja zaoferuje łącznie 85 000 mkw. powierzchni użytkowej, z czego w pierwszym etapie oddanych zostanie 26 00 mkw. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.