Trwa budowa kompleksu biurowego Skanska obok Sky Tower

2019.01.28

Trwa realizacja kolejnej inwestycji firmy Skanska w stolicy Dolnego Śląska przy ulicy Powstańców Śląskich. Obecnie na budowie Centrum Południe powstają fundamenty.

Centrum Południe to nowoczesny kompleks biurowy, który powstaje na działce przy budynku Sky Tower. Przy zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczęśliwej, trwa budowa pierwszych biurowców, które wejdą w skład inwestycji.

Wrocławska inwestycja firmy Skanska Property Poland łączyła będzie w sobie funkcje biurowo-usługowe wraz z rekreacyjnymi. Centrum Południe składało się będzie docelowo z pięciu budynków, z czego trzy będą miały po piętnaście kondygnacji z dwoma poziomami podziemnymi, służącymi za parking samochodowy.

W pierwszym etapie inwestycji powstają dwa biurowce - jeden 15-piętrowy, a drugi o jedno piętro więcej. Łącznie ten etap kompleksu zaoferuje łącznie 26 000 mkw. powierzchni najmu w standardzie technicznym klasy A. Oddanie do użytku zaplanowano na wiosnę 2020 roku.

Centrum Południe to również część rekreacyjna, skupiona wokół budynków. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.