Skanska rozpoczęła budowę obwodnicy Leśnicy

2015.10.02

Ruszyła długo zapowiadana budowa obwodnicy Leśnicy, której inwestorem są Wrocławskie Inwestycje, a generalnym wykonawcą została firma Skanska. Planowane oddanie inwestycji do użytku to czerwiec 2017 roku.

Wartość podpisanego kontraktu na wybudowanie obwodnicy Leśnicy wynosi prawie 102,5 mln zł netto. Generalny wykonawca - firma Skanska - zakończyła się pierwszy etap projektowania i przystąpiła do prac zasadniczych na odcinku I, na alei Stabłowickiej, od ulicy Granicznej do Osinieckiej. Na pozostałych odcinkach trwają jeszcze prace projektowe. Wiosną 2016 roku rozpocząć ma się budowa odcinka od ulicy Piołunowej do Ratyńskiej z obiektem mostowym nad rzeką Bystrzycą.

Cała obwodnica podzielona została na cztery odcinki - od ul. Granicznej do ul. Osinieckiej, odcinek II - od ul. Osinieckiej do ul. Średzkiej, odcinek III - przebudowa ul. Piołunowejodcinek IV - roboty na terenach jednostki wojskowej JW 1245. W ramach inwestycji powstanie 7,1 km nowej jezdni we wrocławskiej dzielnicy Leśnica, która połączy ulicę Średzką z ulicą Graniczną. Obwodnica będzie dwukierunkową drogą jednojezdniową.

Skanska wybuduje również nowy most nad rzeką Bystrzycą, który będzie miał długość 327 metrów. Powstaną również dwa wiadukty, jeden nad przyszłą linią kolejową do portu lotniczego i drugi nad aleją Stabłowicką

Pierwsi kierowcy przejadą obwodnicą Leśnicy w czerwcu 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.