Przy Sky Tower rusza budowa kompleksu Centrum Południe

2018.07.22

Skanska rozpoczyna realizację swojego największego projektu biurowego we Wrocławiu, który zlokalizowany jest przy ulicy Powstańców Śląskich, na działce sąsiadującej z kompleksem Sky Tower.

Najnowsza inwestycja spółki Skanska powstaje pod nazwą Centrum Południe i składała się będzie z pięciu budynków biurowych o łącznej powierzchni około 85 000 metrów kwadratowych. Obecnie ruszyła realizacja pierwszego etapu inwestycji.

Siódmy i największy dotychczas projekt we Wrocławiu spółki Skanska, powstaje u zbiegu ulicy Powstańców Śląskich oraz ulicy Szczęśliwej na Krzykach. Pierwszy etap Centrum Południe składa się z dwóch biurowców o zróżnicowanej wysokości piętnastu i sześciu kondygnacji, który zaoferuje najemcom około 26 000 mkw. nowoczesnej powierzchni w standardzie klasy A. Na wysokości od trzeciego do piątego piętra obu obiektów mieścił się będzie łącznik spajający oba biurowce, tworzący wewnętrzny pasaż, w którym zostanie zaprojektowana m.in. strefa relaksu z fontanną.

Pod biurowcami znajdzie się 2-kondygnacyjna hala garażowa, wyposażona dodatkowo w miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Wyróżniającym akcentem inwestycji Centrum Południe będzie fakt, że aż jedna czwarta działki zostanie zaprojektowana pod przestrzeń rekreacyjną. Skanska planuje ubiegać się tu o certyfikat LEED na poziomie Platinum.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.