Postępuje budowa galerii Wroclavia we Wrocławiu

2016.11.14

Budowa galerii handlowo-rozrywkowej Wroclavia wraz z częścią biurową przebiega zgodnie z harmonogramem. Jak podaje wykonawca inwestycji, gotowa jest już konstrukcja budynku o łącznej kubaturze 1 mln m3.

Wrocławska galeria ma już swoją docelową wysokość. Gotowa jest już konstrukcja ścian, stropów, klatek schodowych, szyb windowych oraz dachu. W czerwcu br., ruszyły już prace elewacyjne od strony ulicy Dyrekcyjnej. Ta część inwestycji zostanie ukończona w połowie przyszłego roku.

Elewacja Wroclavii zostanie wykonana ze specjalnie zaprojektowanych płyt aluminiowych, perforowanych w taki sposób, by dawały efekt trójwymiarowości. Elewacja ramp wjazdowych na parkingi od ul. Joannitów będzie pokryta całorocznymi pionowymi ogrodami. Dodatkową atrakcją i wyjątkową cechą Wroclavii będzie iluminacja fasady umożliwiająca zmianę barwy oświetlenia na dowolny kolor.

Całkowicie zakończyły się prace nad stalową konstrukcją dachu, gotowe są już szklane świetliki, znajdujące się na jego powierzchni. Wykonawca prowadzi prace nad zadaszeniami wejść do wrocławskiej galerii, które swoim kształtem mają nawiązywać do korony drzew.

Do końca tego miesiąca Wroclavia będzie w tzw. stanie surowym zamkniętym, co pozwoli na rozpoczęcie prac wykończeniowych. W budynku zainstalowana została już w 80 proc. instalacja mechaniczna oraz klimatyzacja. Wewnątrz obiektu trwają prace przygotowawcze do instalacji podwieszanych sufitów, szklanych balustrad oraz marmurowej posadzki.Wroclavia będzie kompleksem handlowo-biurowym zintegrowanym z dworcem Polbus. Część biurowa, która mieści się od strony ulicy Suchej, dysponowała będzie powierzchnią na poziomie 7 000 mkw. Powierzchnia handlowa galerii zajmie 64 00 mkw. na której znajdzie się około 200 sklepów, a strefa gastronomiczna to około 20 restauracji lokalnych, jak i międzynarodowych lokali.

Wrocławski obiekt zaoferuje również część rozrywkową składającą się z 20-salowego kina sieci Cinema City, w tym z jedynym w mieście IMAX. Dworzec autobusowy Polbus zajmie powierzchnię 7 000 mkw.

Ważnym elementem galerii będą zielone ogrody na poziomie +2 o łącznej powierzchni 4 300 mkw. Zmotoryzowani będą mogli natomiast skorzystać z parkingu samochodowego na około 2 300 stanowisk z dwoma wjazdami dla samochodów osobowych od ulicy Borowskiej i Joannitów. Autobusy będą miał swój wjazd i wyjazd od strony ulicy Dyrekcyjnej.

Najemcy strefy Dining Plaza galerii Wroclavia

Wśród najemców części gastronomicznej galerii są m.in. takie marki jak: Polish Lody, Pasibus, Etno Cafe, La Paryżanka, Mr Chilly, Food Republic, Vege Life, Express Oriental, Express Doner, Vapiano, Izumi Sushi, Salad Story oraz North Fish.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia IMB Asymetria, natomiast wystrój wnętrz to dzieło projektantów z paryskiej pracowni Saguez & Partners.

Oddanie Wroclavii do użytku nastąpi w październiku 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.