Pięć gwiazdek na wrocławskim Ostrowie Tumskim

2019.09.04

Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu powstała największa, eksluzywna inwestycja hotelowa w tym mieście ostatnich lat. Pięciogwiazdkowy hotel The Bridge wybudowany został kosztem 150 mln zł.

The Bridge wypełnił wolną przestrzeń na historycznym Ostrowie Tumskim, przy placu Katedralnym 9. Hotel oferuje 184 pokoje, autorską restaurację Craft, część konferencyjną oraz taras na dachu z widokiem na Katedrę i bulwary nad Odrą. Architektura budynku nawiązuje do obecnego w tym miejscu gotyku.

Pięciogwiazdkowy hotel powstał dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak tradycyjnie wypalana cegła, beton, metal i szkło. Obiekt spełnia wymagania w zakresie energooszczędności i zużycia wody, a w części podziemnej znajdują się 4 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.The Bridge oprócz pokoi hotelowych oferuje również strefę spa, wellness i fitness, które znajdują się na najwyższej kondygnacji hotelu. W obiekcie funkcjonuje także restauracja Craft z wejściem bezpośrednio z placu Katedralnego oraz ogólnodostępny ogród hotelowy.

Za projekt architektoniczny hotelu odpowiada biuro Forum Architekci, natomiast projekt wnętrz The Bridge przygotowała pracownia Medusa Group. Koszt inwestycji to 150 mln zł.

Właścicielem hotelu jest spółka Tacit Investment, która w przyszłym roku otworzy pierwszy w naszej części Europy Nobu Hotel Warsaw, sygnowany przez Roberta De Niro i jego wspólników.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o The Bridge Wrocław MGallery, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Tacit Development Polska JS, Forum Architekci Lose Goncerzewicz

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.