Miniaturka The Bridge Wrocław MGallery

The Bridge Wrocław MGallery
Wrocław, Katedralny 9

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Inne nazwy
Hotel MGallery by Sofitel, Hotel na Ostrowie Tumskim
Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Katedralny, Józefa, św
Kod pocztowy
50-329
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
hotelarski
Status
ukończony
Rozpoczęcie budowy
2016 listopad
Zakończenie budowy
2019 czerwiec
Inwestor/deweloper
Tacit Development Polska JS

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
4
Kondygnacje podziemne
2
Powierzchnia użytkowa
11950 m2
Lokale mieszkalne
120
Pokoje hotelowe
192
Miejsca parkingowe
54

Opis

Budowla The Bridge Wrocław MGallery została wybudowana w mieście Wrocław na terenach dzielnicy Śródmieście, zlokalizowana jest przy ulicy Katedralny 9 u zbiegu Józefa, św. Rzadziej nazywana jest jako Hotel MGallery by Sofitel oraz Hotel na Ostrowie Tumskim. Budowa budynku wystartowała w czwartym kwartale 2016, a zakończyła się w czerwcu 2019 roku. Użytkowa powierzchnia tej trzypiętrowej budowli równa się blisko 12 tys. m.kw.. Obiekt jest inwestycją Tacit Development Polska JS, firma budowlana Strabag z Pruszkowa jest generalnym wykonawcą, natomiast koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Forum Architekci Lose Goncerzewicz. W odległości 100 metrów znajduje się budynek Biblioteka Archidiecezji Wrocławskiej, 214 metrów dalej znajduje się zespół budynków Kompleks Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, a 219 metrów dalej znajduje się budynek biurowy Green Day.

Informacje dodatkowe

 • hotel w standardzie czterech gwiazdek
 • koszt inwestycji to 100 mln złotych
 • hotel stanie w miejscu wyburzonej przychodni studenckiej
 • operatorem będzie jedna z największych hotelowych sieci na świecie
Ostatnio zmodyfikowano 2019-12-17 13:07:36

Powiązane firmy

Forum opinii The Bridge Wrocław MGallery


 • qqq
  Gość
  2016-05-27 20:09:41
  Kiedy rozpoczęcie budowy???? Wyglada bardzo ładnie. Oby przy tym projekcie nic nie majstrowali i powstał taki jak na wizualizacji!!!

 • qqq
  Gość
  2016-10-27 08:44:54
  Poprzednia wizualizacja zdecydowanie lepsza. Otyle o ile fasada budynku nawiązuje do poprzedniego projektu to dach obecngo troche jakby nie pasował do reszty

 • Wrocławianin
  Gość
  2016-10-28 06:32:09
  Przyznam że niebardzo sie wpasuje w chrakter Ostrowa Tumskiego za bardzo nowoczesy (troche szpetne ostanie piętro I dach). Ostrów jest wyjakowym miejscem dla Wrocławia i wrocławian więc wypadało by sie troche lepiej postrac i zbudować coś w charakterze starej I zabytkowej architektury (oczywiście w nowoczesnym wydaniu) bo ostatnio miejsce to zostało poważnie oszpecone biblioteką archidiecezji!!! To co mozna powiedzieć to dzisiaj brak archtektów artystów!

 • Mieszkanka Pl. Katedralnego
  Gość
  2017-01-02 17:22:12
  Jestem na tak! Projekt jest elegancki i nieinwazyjny w swojej prostocie, a dzięki czerwonej cegle dobrze nawiązuje do architektury Ostrowa Tumskiego. Cieszę się, że prace nareszcie ruszyły pełną parą, gdyż od wielu już lat widok tego zaniedbanego placu, miejsca po przychodni studenckiej, odstrasza turystów i irytuje mieszkańców. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji, oby tak to wyglądało w realu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.