Niemiecka firma informatyczna w biurowcu Carbon Tower

2020.06.03

We wrocławskim budynku biurowym Carbon Tower mieścił się będzie polski oddział niemieckiej firmy specjalizującej się w doradztwie z zakresu rozwiązań informatycznych - Prostep AG.

Nowy najemca biurowca Carbon Tower to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży Product Lifecycle Management (PLM), której główna siedziba znajduje się w Niemczech. Grupa jest również obecna na rynku amerykańskim, a swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 2019 roku.

Nowy polski oddział firmy mieścił się będzie w nowoczesnym biurowcu Carbon Tower przy ulicy Fabrycznej. Przeprowadzka do nowego biura planowana jest na jesień br. W ciągu najbliższych 12 miesięcy Prostep zamierza podwoić wielkość zespołu zatrudniając deweloperów z doświadczeniem DevOps oraz full stack.

Agencja Knight Frank doradzała niemieckiej firmie w wyborze lokalizacji i negocjacjach umowy najmu.

Carbon Tower to nowoczesny budynek biurowy, który oferuje ponad 19 000 mkw. powierzchni klasy A, rozlokowanej na czternastu piętrach. Biurowiec oferuje również bogatą infrastrukturę rowerową oraz liczne udogodnienia dla najemców, w tym m.in. przedszkole, kantynę, biuro serwisowane Quickwork oraz placówkę medyczną.

Właścicielem biurowca jest Cavatina Holding.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Pan Prawicowiec
  Gość
  2020-06-03 13:11:30
  Szkoda, że polska firma się tu nie wprowadza. Niemcy chcą wykorzystać to, że się rozwijamy. CZAS TO ZMIENIĆ.

 • PLWrocek
  Gość
  2020-06-03 14:31:05
  Racja a my musimy budować swój polski kapitał, wspierając najpierw polskie firmy kupując polskie produkty i usługi.
  A ten obiekt choć ma w nazwie Tower to wieżowcem nie jest bo troszkę mu brakuje by nawet osiągnąć te podstawowe ponad 55 m do dachu!

 • Inżynier
  Gość
  2020-06-04 17:06:38
  Tak się składa, że firma zatrudnia wysokiej klasy doświadczonych polskich inżynierów, jednocześnie zapewniając warunki i standardy pracy, które daleko wykraczają poza to co proponują firmy z polskim kapitałęm

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.