Jest wykonawca I etapu Portu Popowice we Wrocławiu

2018.06.08

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu wrocławskiej inwestycji Port Popowice, która łączyła będzie w sobie funkcję mieszkaniową z usługową oraz komercyjną, została spółka Erbud.

W ramach umowy podpisanej z Winhall Investments Sp. z o.o., spółką zależną od Vantage Development S.A., Erbud zaprojektuje, wybuduje oraz odda do użytku trzy budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z podziemną halą garażową. Dodatkowo wykonawca zajmie się zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu, w tym małą architekturą i zielenią, budowlami towarzyszącymi oraz infrastrukturą techniczną i przyłączami.

I etap Portu Popowice to łącznie 415 mieszkań o zróżnicowanych metrażach oraz 5 lokali handlowo-usługowych zlokalizowanych na parterze budynków. Ta część inwestycji została podzielona na dwie fazy: I faza obejmie zaprojektowanie całości etapu oraz realizację budynku A, a faza II realizację obiektu B i C. W październiku przyszłego roku oddana zostanie do użytku I faza Portu Popowice, a cały etap będzie ukończony w kwietniu 2021 roku.

Port Popowice to inwestycja firmy Vantage Development, która powstanie na działce o powierzchni 14 ha, pomiędzy ulicami Popowicka i Wejherowska. Łączna powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 150 000 metrów kwadratowych, z czego największą część zajmą mieszkania, których docelowo będzie około 2000.

Deweloper, by uatrakcyjnić tereny dawnego portu, deklaruje rewitalizację basenu portowego, przy którym mają powstać liczne lokale usługowe.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.