Dzięki Archicom Browar Piastowski we Wrocławiu odzyska dawny blask

2016.09.01

Za 36,3 mln zł. Grupa Archicom zakupiła spółkę Altona Investments Sp. z o.o., która jest użytkownikiem wieczystym terenu dawnego Browaru Piastowskiego wraz z przyległymi działkami we Wrocławiu.

Poprzemysłowy wrocławski teren Browaru Piastowskiego mieści się w rejonie ulicy Jedności Narodowej i mostu Warszawskiego. Łączna powierzchnia kompleksu wynosi 5,8 ha. Archicom planuje istniejącą zabudowę poddać renowacji.

W ramach projektu, nad którym pracuje biuro Doroty i Kazimierza Śródków - działające w ramach Grupy Archicom, przeprowadzone zostaną prace renowacyjne zabytkowych obiektów oraz uzupełnione zostaną nową zabudową w oparciu o historyczne założenie przestrzenne. Nowe budynki apartamentowe powstaną nad samą rzeką. Deweloper planuje, że w ciągu kilku lat na terenie Browaru Piastowskiego powstanie kompleks z ponad 1 000 mieszkańcami, uzupełniony o powierzchnię biurowo-usługową.

Nasi architekci zadbają o utrzymanie ducha tego miejsca. Zachowamy istniejące budynki oraz historyczny układ urbanistyczny, nawiążemy do skali istniejącej obok tkanki śródmiejskiej. Dzięki inwestycji ten niedostępny dotąd fragment miasta zostanie zagospodarowany i przywrócony mieszkańcom


- mówi Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicom S.A.

Pierwsze prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku, a całość powstawać będzie etapowo. Ostatni etap inwestycji na terenie Browaru Piastowskiego ruszy w 2021 roku.

Archicom zakupił teren m.in. z pieniędzy pozyskanych od inwestorów w trakcie tegorocznej emisji publicznej akcji spółki.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.