Miniaturka Browary Wrocławskie

Browary Wrocławskie
Wrocław, Jedności Narodowej 198/220

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Inne nazwy
Browar Piastowski, Dawny browar Pfeifferhof Carla Scholtza
Dzielnica
Śródmieście
Otaczające ulice
Jedności Narodowej, Rychtalska
Kod pocztowy
50-302
Rodzaj struktury
Zespół budynków
Funkcja główna
mieszkalny
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy
Styl architektoniczny
neogotyk , neorenesans , secesja
Status
ukończony
Zakończenie budowy
1892
Inwestor/deweloper
Archicom

Dane techniczne

Opis

Browary Wrocławskie to budowla z końca XIX-go wieku, która położona jest w mieście Wrocław w dzielnicy Śródmieście przy ul. Jedności Narodowej 198/220, róg Rychtalskiej. Inną jej nazwą jest Browar Piastowski. Konstrukcja nieruchomości zakończyła się w 1892. Nieruchomość jest inwestycją Archicom. Niedaleko znajdują się obiekt biurowy Promenady Zita i gmach Zielone Śródmieście oraz budowany jest budynek biurowy Rychtalska 11.

Informacje dodatkowe

 • w 2004 browar wraz z przylegającym terenem zakupił koncern piwowarski Carslberg, niedługo później browar zamknięto, a obiekt w 2007 roku sprzedano amerykańskiej firmie Clairmont Global, która zapowiedziała budowę wielkiego osiedla mieszkaniowego z punktami handlowo-usługowymi. Ostatecznie jednak firma Clairmont Global wystawiała w 2010 roku nieruchomość na sprzedaż.
 • działka na której stoi dawny browar ma o 5,8 hektarów powierzchni
 • po raz ostatni w browarze Piast piwo warzono w roku 2004. W swojej ponad 130-letniej tradycji browar ten warzył kilkanaście rodzajów piwa, m.in.: Piast Wrocławski, Piast Mocne, legendarny Wrocławski Full, Magnum i Magnat
 • pierwotny właściciel w 1910 roku Carl Scholtz sprzedał kompleks, który przejął znany browarnik Schultzheiss i nazwał ją swoim imieniem. Później browar przechodził kolejne transformacje. Zakład zmienił się w spółkę akcyjną i akcjonariusze walczyli o udziały.
 • po wojnie, w której browar nie ucierpiał wiele, wrocławianie przemianowali niemiecką nazwę na swojsko brzmiącą: Browar Piastowski. Odnowieniem receptury zajęli się lwowscy browarnicy.
Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-02 12:48:41

Powiązane firmy

Forum opinii Browary Wrocławskie


 • koń
  Gość
  2013-10-11 22:40:35
  taaaa...i po to było niszczyć. Kominy oddajcie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.