Dom Development rozpoczął budowę Osiedla Komedy we Wrocławiu


2019.10.16
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła budowa oraz sprzedaż mieszkań przy ulicy Komedy na wrocławskim Jagodnie, gdzie Dom Development wybuduje osiedle na ponad 500 lokali.

Osiedle Komedy docelowo składało się będzie z sześciu, 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, które powstawały będą w pięciu etapach. Obecnie rozpoczęła się realizacja oraz sprzedaż w pierwszej fazie projektu.

Pierwszy etap Komedy zakłada budowę 99 mieszkań oraz 117 miejsc parkingowych. Na parterze budynku powstaną dwa lokale o charakterze usługowym, natomiast pod obiektem, oprócz miejsc postojowych zaplanowano 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. W części wspólnej osiedla znajdzie się miejsce do rekreacji, plac zabaw dla najmłodszych oraz ścieżka aktywności. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w II kwartale 2021 roku.

Docelowo osiedle składało się będzie z 550 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 145 mkw. Dom Development przebuduje również ulicę Komedy i przedłuży fragment ulicy Klasztornej.

Nazwa osiedla nawiązuje do wspaniałego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego, dlatego też na elewacji od strony ulicy Komedy znajdzie się mural ścienny poświęcony twórczości artysty.

Projekt Osiedla Komedy przygotowała pracownia Group-Arch z Wrocławia, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.