Dom Development rozpoczął budowę Osiedla Komedy we Wrocławiu

2019.10.16

Ruszyła budowa oraz sprzedaż mieszkań przy ulicy Komedy na wrocławskim Jagodnie, gdzie Dom Development wybuduje osiedle na ponad 500 lokali.

Osiedle Komedy docelowo składało się będzie z sześciu, 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, które powstawały będą w pięciu etapach. Obecnie rozpoczęła się realizacja oraz sprzedaż w pierwszej fazie projektu.

Pierwszy etap Komedy zakłada budowę 99 mieszkań oraz 117 miejsc parkingowych. Na parterze budynku powstaną dwa lokale o charakterze usługowym, natomiast pod obiektem, oprócz miejsc postojowych zaplanowano 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. W części wspólnej osiedla znajdzie się miejsce do rekreacji, plac zabaw dla najmłodszych oraz ścieżka aktywności. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w II kwartale 2021 roku.

Docelowo osiedle składało się będzie z 550 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 145 mkw. Dom Development przebuduje również ulicę Komedy i przedłuży fragment ulicy Klasztornej.

Nazwa osiedla nawiązuje do wspaniałego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego, dlatego też na elewacji od strony ulicy Komedy znajdzie się mural ścienny poświęcony twórczości artysty.

Projekt Osiedla Komedy przygotowała pracownia Group-Arch z Wrocławia, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Komedy, Dom Development, Dom Construction, Group-Arch

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.