Dolby rozpycha się w kompleksie Wrocław Business Garden

2020.02.27

Podpisana została umowa najmu, na mocy której powierzchnia biurowa firmy Dolby Poland Sp. z o.o., mieszcząca się w kompleksie Wrocław Business Garden, zostanie powiększona.

Dolby Laboratories jest międzynarodową firmą, która zajmuje się tworzeniem innowacyjnych i profesjonalnych rozwiązań dla producentów sprzętu audio i video. Obecnie firma posiada 36 placówek rozlokowanych po całym świecie. Od 2012 roku Dolby obecne jest również w Polsce, a dokładnie w stolicy Dolnego Śląska.

Światowy lider w tworzeniu wysokiej jakości rozwiązań audio i video, zdecydował się na powiększenie swojego biura w kompleksie Wrocław Business Garden.

W związku z utrzymującym się wzrostowym trendem zatrudnienia w Dolby Poland, prognozujemy, że obecna powierzchnia biura zostanie w pełni wykorzystana w okolicach końca bieżącego roku. Stąd pomysł na ekspansję na kolejne piętro tego samego budynku w kompleksie Business Garden. Rozszerzenie zapewni nam przestrzeń do dalszego rozwoju, a także pozwoli zbudować kolejne laboratoria, wychodząc naprzeciw wymaganiom nowych grup biznesowych, które otwierają swoje struktury we Wrocławiu
powiedział: Rafał Świętczak, Real Estate and Workplace Manager w firmie Dolby Poland.

Do tej pory wrocławska siedziba firmy zajmowała 5 000 mkw., natomiast po podpisaniu nowej umowy, biura Dolby wyniosą ponad 7 500 mkw. Przejęcie powierzchni nastąpi w lipcu, a pracownicy zajmą nową część w grudniu tego roku. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Business Garden we Wrocławiu to dziewięć nowoczesnych biurowców o łącznej powierzchni ponad 117 000 mkw. Kompleks realizowany był w dwóch etapach - pierwsza faza oddana została do użytku w 2016 roku, natomiast druga w listopadzie 2019 roku. Wrocławski rynek biurowy zyskał prawie 79 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni. Inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław jest Vastint Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Business Garden Wrocław, Cushman & Wakefield Healey & Baker, Vastint Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.