Dobiega końca jedna z największych komunikacyjnych inwestycji w historii Wrocławia

2022.01.20

W ciągu 15 miesięcy powstanie ostatni odcinek trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) we Wrocławiu, który połączy osiedle Nowy Dwór z centrum miasta. Podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji.

Miasto Wrocław podpisało umowę z firmą Skanska, która została generalnym wykonawcą budowy trzeciego, ostatniego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) we Wrocławiu. Wartość inwestycji, która zrealizowana zostanie w ciągu 15 miesięcy wynosi 72,5 mln zł.

Skanska ma za zadanie wybudować nowe torowisko, pętle tramwajową, parking P&R (Parkuj i jedź), a także przebudować układ drogowy.

Ostatni odcinek trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) zaczynał się będzie od skrzyżowania Rogowska-Strzegomska, aż do pętli autobusowej przy ulicy Zemskiej. Powstanie nowe torowisko, cztery pary przystanków tramwajowo-autobusowych, ścieżka rowerowa wraz z nowymi chodnikami. Jezdnia zostanie przebudowana, pojawi się nowe oświetlenie oraz zagospodarowany zostanie pas drogowy i nasadzona zieleń. Całość uzupełni parking P&R na 70 samochodów i z miejscami do ładowania autobusów elektrycznych.

Jedna z największych komunikacyjnych inwestycji w historii Wrocławia została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. TAT to łącznie prawie 7 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, z czego gotowy jest już pierwszy odcinek od placu Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Piotrek
    Gość
    2022-01-22 13:27:29
    Tylko, po co nam TAT? Nowy Dwór a tym samym Muchobór Mały jest dobrze skomunikowany z centrum. Problemem jest trasa na Muchobór Wielki i dalej. No chyba, że w (bliższej/dalszej) przyszłości tramwaj pojedzie na Muchobór. Tylko co z torami kolejowymi? Kolejna estakada?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.