Centrum Południe we Wrocławiu pierwszą oficjalną siedzibą niemieckiej firmy IT

2021.01.25

Do nowoczesnego i ekologicznego biurowca Centrum Południe we Wrocławiu wprowadzi się firma z branży IT - Nexontis Solutions.

Pod koniec maja 2021 roku do biurowca będącego częścią kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu wprowadzi się Nexontis Solutions, która jest częścią szybko rozwijającej się firmy wywodzącej się z Niemiec. Nowy najemca wrocławskiego budynku oferuje usługi w zakresie kreatywnego, strategicznego doradztwa oraz rozwoju inteligentnych, zrównoważonych technologii internetowych i chmurowych.

Firma z branży IT pod koniec maja br., wprowadzi się na 12. piętro biurowca, gdzie zajmie ponad 650 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Będzie to pierwsza oficjalna siedziba firmy w Polsce.

Centrum Południe we Wrocławiu to wieloetapowy kompleks budynków biurowych, które docelowo dysponowały będą powierzchnią 85 000 mkw. uzupełnioną o część handlowo-usługową. Dwa pierwsze biurowce o łącznej powierzchni około 28 000 mkw. zostały oddane do użytku w sierpniu 2020 roku.

Kompleks Centrum Południe, jako pierwszy w regionie, powstaje zgodnie z wytycznymi wymagającego certyfikatu WELL Core&Shell. Inwestorem i wykonawcą jest firma Skanska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Cov
  Gość
  2021-01-26 06:57:20
  Wspaniała wiadomość.Wrocław nabiera charakteru europejskiego miasta z przyszłością.

 • Global Strategy
  Gość
  2021-01-26 15:38:52
  Wspaniałą wiadomością będzie informacja , że we Wrocławiu otwierają się kolejne biura polskiej globalnej firmy. O ekspansji polskich firm poza granice naszego kraju nie wspomnę. Stawiajmy sobie ambitniejsze cele. Byliśmy już montowanią Europy, oby następne pokolenie zrobiło krok dalej. Tym bardziej, że wspomina się tutaj o branży IT, gdzie mamy masę zdolnych ludzi.

 • Programista
  Gość
  2021-01-27 00:48:54
  Byliśmy montownią Europy. Jesteśmy Indiami Europy jeżeli chodzi o IT. Ratuje nas tylko strefa czasowa.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.