Centrum Południe we Wrocławiu już z kamieniem

2019.04.17

Na budowie kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Inwestycja należąca do firmy Skanska, otrzyma, jako pierwsza w regionie, certyfikat WELL.

Centrum Południe to powstający przy ulicy Powstańców Śląskich to siódmy projekt biurowy Skanska w stolicy Dolnego Śląska. Inwestycja docelowo składała się będzie z pięciu biurowców, które łącznie dostarczą na rynek około 85 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu.

Na początek Skanska odda do użytku dwa biurowce o łącznej powierzchni ponad 26 000 mkw. Budowa obiektów rozpoczęła się w III kwartale 2018 roku, a jej zakończenie przewidziane jest na III kwartał 2020 roku. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Centrum Południowe, jako pierwsza inwestycja w południowej Polsce, będzie mogła się pochwalić certyfikatem WELL, który przyznawany jest przez International WELL Building Institute (IWBI). Podczas realizacji I etapu inwestycji zastosowana została tzw. technika ślizgu przy wykonywaniu trzonu biurowca. Dzięki specjalnej mieszance betonowej i platformie, która wznosiła się razem z obiektem, budowa toczyła się w tempie ok 11 centymetrów na godzinę, przez całą dobę. W ten sposób 14 pięter trzonu biurowca powstało w zaledwie 3 tygodnie.

Jak zapowiada inwestor, około 25 proc. powierzchni działki, na której powstanie Centrum Południe, zostanie zagospodarowane pod przestrzeń wspólną do relaksu i rekreacji. Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z nowej fontanny, kawiarni, uroków małej architektury oraz terenów zielonych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.