BPI Polska postawi Bulwary Książęce na Kępie Mieszczańskiej

2016.05.24

Latem bieżącego roku rozpocznie się budowa nowej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu - Bulwary Książęce. Inwestorem projektu jest firma BPI Polska, która uzyskała już pozwolenie na budowę.

Bulwary Książęce będzie to 8-kondygnacyjny budynek, który powstanie na działce przy ulicy Księcia Witolda na Kępie Mieszczańskiej. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach - w pierwszej części projektu powstanie 175 mieszkań, w w drugiej fazie projektu kolejne 177 apartamenty. W ofercie znajdą się lokale wysokiej klasy mieszkania typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m.

Na parterze obiektu zaplanowano lokale handlowo-usługowe, a tereny zielone zostały zaprojektowane na wewnętrznym patio. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej.

Za projekt architektoniczny Bulwarów Książęcych odpowiadają architekci Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, którzy konsultowali i uzgadniali projekt osiedla z ieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia.

Fasada budynku wykonana zostanie z włoskich paneli ceramicznych zmieniającymi swój wygląd w zależności od światła, koloru nieba i ruchu przepływającej obok Odry.

Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się latem br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • qqq
    Gość
    2016-05-28 19:31:15
    Za ładne to nie jest??? Póki nowe to jakoś będzie wygladac a za kilka lat tylko straszyć. Nie kompletnie stylu ta bryła ani jakichkolwiek eleganckich motywów itd. Szkoda że taki kloc stanie w tym miejscu jednak bliskość starego miasta powinna wymuszac na projektantach jakieś nawiązania.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.