Biurowiec we Wrocławiu jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem WiredScore z miast regionalnych


2022.12.29
Autor: Monika Kiereś
We Wrocławiu powstał biurowiec, który jako pierwszy budynek zlokalizowany w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskał certyfikat WiredScore na poziomie Platinum.

Biurowiec West 4 Business Hub A uzyskał jako pierwszy budynek mieszczący się w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, certyfikat WiredScore na poziomie Platinum, który otwiera nowy rozdział w globalnej certyfikacji zaawansowania technologicznego oraz innowacji w nieruchomościach w Polsce.

Uzyskanie certyfikatu WiredScore na poziomie Platinum przez wrocławski biurowiec było możliwe dzięki działaniom nowego właściciela obiektu - firmy inwestycyjno-deweloperskiej Solida Capital, która nabyła nieruchomość od Echo Investment za 40 mln euro. Nowy właściciel zdecydował się na modernizację biurowca i wprowadzenie w nim najwyższego standardu łączności cyfrowej i technologicznej. Nowy certyfikat zapewnia najemcom najlepszą łączność cyfrową, a budynek wpisuje się także w najlepsze praktyki rynkowe w zakresie rozwiązań technologicznych i planów awaryjnych, zapewniając firmom możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Konsultantem w zakresie smart building na tym projekcie była firma Colliers, która wspierała Solida Capital w ocenie, poprawie łączności cyfrowej i certyfikacji na poziomie Platinium dla West 4 Business Hub A. Cały proces zajął niecałe trzy miesiące.

Pierwszy etap inwestycji West 4 Business Hub wzdłuż ulicy Na Ostatnim Groszu składa się z 5-kondygnacyjnego biurowca, który oferuje 15 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Swoją siedzibę w budynku posiada jeden z największych pracodawców w polskiej branży IT - firma Sii Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.