Atal Towers we Wrocławiu już gotowy

2018.03.30

W marcu br. oddany został do użytku kompleks mieszkalno-usługowy Atal Towers, który powstał nad brzegiem Odry we Wrocławiu. Deweloperem inwestycji jest firma Atal, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AP Szczepaniak.

Atal Towers to kompleks mieszkaniowy składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 26 000 metrów kwadratowych. Pierwszy z obiektów zlokalizowany na planie litery L, położony dłuższym bokiem równolegle do Odry. Drugi – dwie monumentalne wieże połączone w części parteru – tuż przy ulicy Sikorskiego. Plan zagospodarowania przestrzennego wymagał, aby wieże nie miały więcej niż 60 metrów wysokości.

Zastosowana w projekcie elewacja, wykonana z blachy cięto-ciągnionej, pozwala na przenikanie światła przez „osłony” do wnętrza, dzięki czemu bryła budynku nabiera lekkości i delikatności. Ponadto optyczny podział wspomnianych już wież – każdą na kolejne cztery – wysmukla i wyostrza odbiór tych form architektonicznych.

Uwagę przechodniów przykuwają nie tylko białe wieże, lecz także ciągnąca się wzdłuż Odry promenada, poszerzona o tarasy wysunięte nad rzekę. Obszar ten w okresie letnim może pełnić funkcję ogródków dla zlokalizowanych na parterze lokali gastronomicznych. Atrakcją Atal Towers jest również taras na dachu wieży, który dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • sratatata
  Gość
  2018-03-30 15:47:56
  Piękne komunistyczne blokowisko.
  Szkoda Wrocławia!!!

 • breslau
  Gość
  2018-03-31 14:07:30
  Atal coś ty zrobił temu biednemu Wrocławiowi... szkoda słów, antyspołeczne deweloperskie blokowisko. Współczuję mieszkańcom

 • reksio
  Użytkownik
  2018-04-03 12:51:17
  Paskudne to, zaśmiecacie to ładne miasto !!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.