Rozpoczyna się realizacja projektu Warta Towers w Poznaniu

2018.11.06

Rozpoczęła się budowa oraz sprzedaż mieszkań w poznańskiej inwestycji Warta Towers, zlokalizowanej przy ulicy Rataje 166. Inwestorem jest firma Atal, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia AP Szczepaniak.

W bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Starołęka, przy ulicy Rataje ruszyła budowa 18-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego Warta Towers, który dostarczy na poznański rynek 352 mieszkania. Inwestycja zakłada również realizację 15 lokali usługowych oraz 306 miejsc postojowych w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym.

W najwyższym miejscu budynek osiągnie 59,58 m wysokości, co wzbudza kontrowersje. Jak zauważa współautorka projektu architekt Agnieszka Szczepaniak: Pamiętać należy, iż projekt powstał na podstawie i według założeń Decyzji o Warunkach. Wysokość jest określona do 18 kondygnacji i do 60 metrów. W pobliżu – przy ul. Armii Krajowej, Kukułczej czy na osiedlu Piastowskim – znajdują się również budynki do 63 m wysokości.

Oddanie budynku Warta Towers planowane jest na koniec 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Dominik
    Gość
    2018-11-06 12:31:16
    Nadeszły czasy, kiedy najzwyklejszy blok mieszkalny ma w nazwie "towers". Zwykłe betonowe kloce z małymi okienkami przy ruchliwych ulicach. Rynek deweloperów się skończy za kilka lat, wtedy trzeba będzie powalczyć jakością a nie tylko nazwą inwestycji.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.