Powstaje nowa szkoła z boiskiem wielofunkcyjnym w Szczecinie


2023.09.19
Autor: Monika Kiereś
Za kwotę około 70 mln zł powstaje nowy budynek szkolny z boiskiem wielofunkcyjnym w rejonie ulicy Kredowej w Szczecinie.

W ramach inwestycji, którą nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin, powstaje trzykondygnacyjny budynek szkolny z zespołem sportowym, na który składa się hala sportowa z trybunami. Na zewnątrz obiektu powstaje część sportowo-rekreacyjna, w tym boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis), plac zabaw dla najmłodszych dzieci czy siłownia.

Całość uzupełniona zostanie o parking oraz elementy małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Pojawią się nasadzenia zieleni w postaci drzew, krzewów, krzewinek i traw.

Obecnie w rejonie ulicy Kredowej trwają prace zarówno w części wewnętrznej i zewnętrznej obiektu. Wewnątrz budynku prowadzone są zaawansowane roboty wykończniowe, z kolei na zewnątrz kontynuowane są prace przy elewacji nowej placówki edukacyjnej. Wykonawca inwestycji prowadzi równolegle prace przy drogach, parkingach i ciągach komunikacyjnych.

Tuż obok powstaje boisko wielofunkcyjne. Drugi mur, którego wysokość waha się od 1,3 do 2,9 metra powstał na planie prostokąta. To w tym miejscu wybudowane zostanie nowe boisko sportowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej.

Łączny koszt inwestycji to około 70 mln zł brutto. Generalnym wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.