Nowopowstające szczecińskie inwestycje


2012.02.07
Autor: Schindler
W Szczecinie na lata 2012/2013 przewidziano oddanie do użytku kilku nowoczesnych inwestycji. Będą to zarówno budynki mieszkalne, biurowce, jak i obiekty sportowe.

Od kilku lat Szczecin zyskuje na popularności przyciągając zarówno nowych mieszkańców, jak i turystów. Wzrost zainteresowania miastem to dobry sygnał do planowania nowych inwestycji. Zwiększa się zapotrzebowanie na obiekty komercyjne oraz mieszkalne. W związku z tym w mieście powstają nowoczesne osiedla, biurowce czy też długo oczekiwana hala widowiskowo-sportowa.

Mieszkańcy Szczecina na halę widowiskową czekali przeszło 20 lat. Obecnie na terenie inwestycji trwają zaawansowane prace budowlane, a obiekt ma być ukończony w połowie 2013 roku, aby mogły się tu odbyć Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Budowa hali przy ulicy Szafera rozpoczęła się na początku 2011 roku. Obiekt ma pomieścić 7,3 tys. widzów z czego część miejsc będzie ulokowana na płycie boiska. W przypadku większej imprezy siedzenia będą wysuwane, dzięki zautomatyzowanym systemom.

Pełna automatyzacja miejsc na płycie to nie jedyne udogodnienia, jakie przewidziano w hali widowiskowo-sportowej. Łatwość przemieszczania po tak dużym obiekcie mają zapewnić optymalnie rozlokowane windy. Na terenie inwestycji zostanie zamontowanych 13 dźwigów osobowych. Na miejscu znajdzie się także sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 500 osób, korty tenisowe, miniamfiteatr oraz tereny zielone, które zajmą ok. 27 tys. mkw.

Oprócz hali w Szczecinie powstają też liczne budynki biurowe. Wśród powstających inwestycji jest Lastadia Office. To nowoczesny biurowiec klasy A. Sześciokondygnacyjny obiekt stylem ma nawiązywać do przedwojennej zabudowy. W budynku zaplanowano montaż 6 wysokiej klasy dźwigów osobowych marki Schindler. Na terenie Lastadia Office będą znajdować się biura o łącznej powierzchni 13,6 tys. mkw. Dodatkowo na poziomie 0 zlokalizowane będą zewnętrzne parkingi dla pracowników. W pobliżu znajduje się także parking miejski.

Szczecinianie mogą w najbliższym czasie liczyć także na nowe inwestycje mieszkalne. Dla przykładu, na terenie Warszewa, powstaje kompleks mieszkalny 4 Ogrody.

Kompleks 4 Ogrody będzie składał się z dwóch budynków: pięcio- i sześciokondygnacyjnego oraz czterech ogrodów: różanego, kamiennego, wiśniowego i iglastego. W podziemnej części inwestycji zaplanowano także przestrzenny parking.

Inne wiadomości o Arena Szczecin, 4 Ogrody, Lastadia Office

Komentarze


 • eD
  Gość
  2012-02-25 22:34:33
  A kiedy doczekamy się stadionu???

 • Marek
  Gość
  2012-02-25 22:50:04
  30 lutego

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.