Może ruszać przebudowa Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

2020.05.19

Podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Ebud - Przemysłówka Spółka z o.o. dotycząca rozbudowy Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

W ramach inwestycji rozbudowane zostanie szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji o łącznik pomiędzy istniejącym obiektem Muzeum a istniejącą kamienicą, która mieści się na działce przy ulicy Niemierzyńskiej 18A. Dodatkowo wykonawca wyremontuje i przebuduje wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynek kamienicy na potrzeby muzealne.

W nowym łączniku Muzeum Techniki i Komunikacji znajdzie się wejście do obiektu, recepcja, szatnie oraz strefa ekspozycyjna. W przebudowanej kamienicy zaplanowano funkcje ekspozycyjne i administracyjne, w tym m.in. sale edukacyjne, salę konferencyjną oraz czytelnię. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt rozbudowy i przebudowy Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie to ponad 18 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Prace budowlane mają potrwać do października 2021 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada konsorcjum szczecińskich biur projektowych Ch2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. z o.o. Sp.K. Głównym Projektantem jest mgr inż. arch. Michał Kołodziejczyk.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Muzeum Techniki i Komunikacji

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.