J.W. Construction wznowi budowę wieżowca Hanza Tower

2015.02.09

Józef Wojciechowski - główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA - zapewnił, że firma nie rezygnuje z realizacji szczecińskiej inwestycji Hanza Tower i wznowione zostaną prace budowlane, które wstrzymane zostały w 2013 roku. Firma nie podaje jednak kiedy miałyby ponownie ruszyć budowa.

Inwestycja, która znajduje się przy al. Wyzwolenia realizowana jest w dwóch etapach - mówi w wywiadzie dla portalu 24kurier.pl, Józef Wojciechowski. W pierwszej fazie projektu rewitalizowany jest budynek "Dana", a prace nad wieżowcem Hanza Tower "zostaną wznowione jako naturalna konsekwencja inwestycji" - dodaje Wojciechowski.

Szczeciński budynek wysokościowy będzie miał 100 metrów wysokości i stanie się najwyższym obiektem w mieście. Hanza Tower to budynek o powierzchni około 55 tys. mkw., i 28 kondygnacjach. 13,5 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa, resztę zajmą biura wraz z centrum konferencyjnym.

Według zapewnień przedstawicieli firmy J.W. Construction, szczecińska inwestycja jest priorytetem spółki, a obecnie trwają prace nad planem jej finalizacji.

Źródło: 24kurier.pl

Komentarze


  • czeisek
    Gość
    2015-03-14 17:26:53
    to ile w końcu ma mieć metrów 100 czy 125 ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.