Gotowy Hotel Dana w Szczecinie. Hanza Tower z nową funkcją

2015.08.20

We wrześniu bieżącego roku oddany do użytku zostanie wyremontowany hotel Dana w Szczecinie, który znajduje się na działce przy alei Wyzwolenia. Jest to pierwszy etap większego projektu, który zakłada jeszcze budowę wieżowca Hanza Tower. Inwestorem jest spółka J.W. Construction.

W zabytkowym szczecińskim budynku po byłych Zakładach Odzieżowych Dana powstał 4-gwiazdkowy hotel, który oferuje 100 pokoi oraz apartament prezydencki znajdujący się na poddaszu. 5-kondygnacyjny obiekt znajduje się u zbiegu ul. Odzieżowej i al. Wyzwolenia i ma 4000 mkw., powierzchni użytkowej, na której znajduje się również hotelowy klub, a także nowoczesne sale konferencyjne. Wszystko uzupełnione zostało kompleksem mini spa z saunami.

Drugim etapem inwestycji jest wybudowanie budynku wysokościowego Hanza Tower, który pierwotnie miał oferować pomieszczenia biurowe, jednak zdecydowano się na powstanie 350-400 mieszkań z opcją wynajmu. Obsługą lokali zajmie się hotel Dana. 100-metrowy wieżowiec będzie miał 25 kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 55 tys. mkw

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Urbicon, a inwestorem szczecińskiego kompleksu jest spółka J.W. Construction.

Źródło: Radio Szczecin

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.