Hanza Tower w Szczecinie dopiero za dwa lata

2014.12.19

Nie wcześniej niż pod koniec 2017 roku, oddany zostanie do użytku szczeciński wieżowiec Hanza Tower. Jest to o cztery lata późniejszy termin niż zakładał inwestor - firma J.W. Construction, której właścicielem jest znany biznesmen Józef Wojciechowski. Szacowany koszt inwestycji to około 220 milionów złotych.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w 2011 roku i po dwóch latach miał zostać budynek wysokościowy, który miał się stać nową wizytówką Szczecina. Tymczasem na początku 2013 roku wstrzymano wszystkie prace budowlane. Udało się jedynie wybudować trzy podziemne kondygnacje.

Jak tłumaczą się przedstawiciele firmy J.W. Construction, wszystkiemu winny był kryzys w branży budowlanej. Według obecnych zapewnień, budowa ruszy ponownie pod koniec 2015 roku.


Obecnie trwają jedynie prace związane z remontem zabytkowego budynku "Starej Dany". Planowany jest tu 4-gwiazdkowy hotel, a całość ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku.

Hanza Tower to 29-kondygnacyjny wieżowiec, który ma się wznosić na wysokość 125 metrów. Koszt inwestycji wynosi około 220 mln zł.

Źródło: radioszczecin.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.