Cztery firmy, jeden kontrakt. Przetarg na przebudowę Teatru Letniego

2020.03.19

Miasto Szczecin otworzyło oferty w przetargu na przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Na realizację tej inwestycji zabezpieczonych zostało niecałe 27,5 mln zł brutto.

Swoje oferty przedstawiły firmy Adamietz, Lepiko, Ciroko oraz Erbud. Najtaniej swoje prace wyceniła firma Adamietz, która zaproponowała 33,4 mln zł brutto. Następna w kolejności jest oferta Erbudu z kwotą 36,4 mln zł brutto, natomiast Lepiko i Ciroko wyceniły prace podobnie - około 48,45 mln zł brutto. Teraz miasto będzie analizowało złożone oferty.

Szczeciński Teatr Letni im. H. Majdaniec powstał na początku lat 30. XX wieku. W 1974 roku został gruntownie przebudowany według projektu architekta Zbigniewa Abrahamowicza. W 2000 roku Teatr zyskał nowy dach oraz wyremontowaną widownię. Kompleks rozrywkowo-kulturalny znajduje się w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza.

W ramach obecnej przebudowy i remontu, Teatr Letni zostanie rozbudowany o scenę od strony widowni, obiekt zyska nowy dach i drogi dojazdowe. Przebudowana zostanie również sieć elektryczna i kanalizacyjna. Istniejący łuk żelbetowy doczeka się renowacji i konserwacji.

Za projekt architektoniczny odpowiada londyńskie biuro Flanagan Lawrence. Prace nad przebudową Teatru Letniego powinny zostać zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 20 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Teatr Letni im. Heleny Majdaniec

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.