Przebudowa Teatru Letniego wg. projektu londyńskiego biura

2019.12.31

Ogłoszony został przetarg na przebudowę i rozbudowę szczecińskiego Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec, według projektu biura Flanagan Lawrence z Londynu. Oferty można składać do 23 stycznia 2020 roku.

Miasto Szczecin ogłosiło przetarg na przebudowę jednego z najbardziej charakterystycznego budynku w mieście - Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec, który mieści się w południowo-zachodniej części Parku Kasprowicza.

Teatr służy do organizowania różnego rodzaju uroczystości oraz imprez lokalnych i koncertów. Początki obiektu sięgają lat 30. ubiegłego wieku. Od tego czasu teatr poddawany był modernizacji, a jego obecny kształt zawdzięczamy przebudowie z lat 70.

W grudniu 2015 roku rozstrzygnięty został konkurs architektoniczny na przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego, a jego zwycięzcą zostało londyńskie biuro Flanagan Lawrence.

Firma, która wygra przetarg na przebudowę będzie miała za zadanie m.in. rozbudowanie sceny od strony widowni, rozbiórkę starego zadaszenia i budowę nowego, przebudowę widowni, a także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

Wszystkie prace przy modernizacji Teatru Letniego w Szczecinie powinny zostać zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Teatr Letni im. Heleny Majdaniec

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.