Park Wodny Koszalin nagrodzony w konkursie Budowa Roku 2015

2016.06.01

Dnia 24 maja w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w prestiżowym Konkursie PZITB Budowa Roku 2015, gdzie Park Wodny Koszalin wyróżniony został Nagrodą III Stopnia w kategorii "Obiekty użyteczności publicznej".

Konkurs Budowa Roku organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Wyróżnienia przyznawane są co roku.

Nagrodzone w trakcie XXVI edycji konkursu inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Nagrody wręczali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Tomasz Żuchowski, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Jacek Szer oraz Przewodniczący PZITB Ryszard Trykosko.


- Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. To kolejna dziedzina, w której Park Wodny Koszalin został dostrzeżony i doceniony przez ekspertów. Nie tak dawno, w Poznaniu, w ramach Targów FIT EXPO Poznań i Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST, nasz aquapark prezentowany był jako przykład obiektu z najczystszą w Polsce wodą, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu filtracji Daisy. Oczywiście, największą nagrodą jest zadowolenie naszych użytkowników, korzystających z oferowanych przez nas atrakcji. Niemniej cieszy nas fakt, że Park Wodny Koszalin, nie tylko w naszych oczach, ale także ekspertów, jest tak atrakcyjnym i estetycznym obiektem, przez co naprawdę jest wizytówką Koszalina
- powiedziała Monika Tkaczyk, Prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, w skład którego wchodzi Park Wodny Koszalin.

Park Wodny Koszalin pełni funkcję kompleksu wodno-rekreacyjnego. Zawiera baseny: pływacki z widownią na 300 miejsc oraz do nauki pływania dla dzieci i rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Posiada także dwa baseny zewnętrzne oraz plac zabaw dla dzieci. Ponadto obiekt zawiera kompleks SPA, salę fitness z zapleczem szatniowo-sanitarnym, restaurację z zapleczem kuchennym oraz częścią biurową.

Konstrukcję Parku Wodnego Koszalin stanowi ustrój żelbetowy słupowo-ryglowy, posadowiony na płycie fundamentowej. Dach oparty został na dźwigarach o rozpiętości 41m z drewna klejonego a fasada jest aluminiowo-szklana. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze instalacje wpięte w jeden wspólny system BMS, tworzący tak zwany "inteligentny budynek". Inspiracją nieregularnej i niepowtarzalnej bryły budynku z dachem była forma liścia przykrywającego wodę.

Obiekt zaprojektowała firma PPA Płaskowicki + Partnerzy Architekci z Warszawy, a generalnym wykonawcą była firma Warbud S.A. z Warszawy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.