Apartamenty wakacyjne alternatywą dla Twoich oszczędności


2021.04.01
Autor: materiał sponsorowany
Zainteresowanie zakupem nieruchomości w celach inwestycyjnych wzrasta. Utrzymująca się inflacja oraz niskie oprocentowanie w bankach powodują, że coraz więcej osób wybiera nieruchomości jako lokatę swoich oszczędności. Wg raportu JLL na koniec minionego roku ceny mieszkań w największych miastach w Polsce nie spadły* czyniąc inwestycje w nieruchomości wciąż jedną z najbardziej stabilnych.

Nieruchomości a pandemia
Inwestycje w nieruchomości od długiego czasu postrzegane są jako jedne z najbezpieczniejszych. Charakteryzują się dużą stabilnością względem zmieniającej się koniunktury oraz zmian gospodarczo-ekonomicznych. Dlatego też rynek nieruchomości jako jeden z niewielu sektorów gospodarki nie ugiął się pod ciężarem wyzwań, jakie przyniosła pandemia koronawirusa. Nie dość, że ceny nieruchomości nie spadły, to nic nie wskazuje na to, aby miało to nastąpić w perspektywie najbliższych lat. W związku z tym, inwestycja w nieruchomość to jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie oszczędności i wypracowanie zysku w perspektywie długoterminowej.

Oszczędności na wakacjach
Ciekawą opcją dla zwyczajowego zakupu mieszkania w celach inwestycyjnych jest kupno nieruchomości wakacyjnej. W naszym kraju od kilku lat ten segment cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prężnie się rozwija. Właściciele apartamentów wakacyjnych nie tylko zyskują na rynkowym wzroście wartości nieruchomości, ale również mogą czerpać zyski poprzez wynajem w celach turystycznych dodatkowo korzystając z pobytów właścicielskich.

Inwestycje w apartamenty wakacyjne przynoszą także dodatkowe korzyści, jak często spotykane wykończenie pod klucz umożliwiające odbiór nieruchomości gotowej do użytku przez właścicieli lub turystów. Z kolei standard premium nieruchomości wakacyjnych połączony z doskonałą lokalizacją zwiększają zainteresowanie turystów.

Apartamenty wakacyjne na wynajem
Krajowy rynek nieruchomości wakacyjnych rozwija się. Jednakże jedynie nieduża cześć tego typu nieruchomości kupowana jest tylko i wyłącznie na użytek własny. Większość apartamentów wakacyjnych nabywana jest z myślą o inwestycji i podwójnych możliwościach zarobku – wzroście wartości nieruchomości w czasie oraz z tytułu najmu w celach turystycznych.

Aktualnie obserwujemy ogromne zainteresowanie obsługiwanymi przez nas inwestycjami. Notowana obecnie sprzedaż jest wyższa niż przed pandemią. W pierwszym kwartale tego roku zawarliśmy umowy na rekordową kwotę blisko 30 milionów złotych i już wiemy, że kwietniowy wynik potwierdza tę dobrą passę. Klienci najczęściej pytają oczywiście o apartamenty z widokiem na morze, które dziś sprzedają się w pierwszej kolejności. Kupują je z myślą o ulokowaniu kapitału na wiele lat w miejscu, z którego mogą korzystać podczas pobytów właścicielskich, nie martwiąc się o bieżącą obsługę apartamentu tj. wynajem, sprzątanie, konserwacja etc. W przypadku inwestycji deweloperskich przygotowywanych przez nas do wejścia na rynek, ilość rezerwacji dokonywanych przez klientów przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania - komentuje Adrian Kornas, prezes zarządu Vacation Investments Sp. z o.o.

Wybierz nieruchomość wakacyjną w Kołobrzegu
Biorąc pod uwagę zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych jako pierwsze warto przejrzeć te o podwyższonym standardzie. Takie nieruchomości wyróżnia zwiększona odporność na zmiany koniunktury na rynku ze względu na ich unikalność i ograniczoną dostępność, ale także wyższa jakość wykonania, dzięki czemu budynki premium dłużej pozostają w niezmienionej formie. Aktualnie nad polskim morzem liczba inwestycji rośnie. Przykładem obecnie realizowanej inwestycji, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów jest Hotel Baltic Wave w Kołobrzegu (www.hotelbalticwave.pl), który na mocy umowy franczyzowej z InterContinental Hotels Group będzie funkcjonował pod nazwą Crowne Plaza Resort. Atrakcyjna lokalizacja w dzielnicy uzdrowiskowej zaledwie 200 metrów od plaży i wysoki standard wykończenia zapewniają większe zainteresowanie turystów. Światowy design i wyjątkowa lokalizacja Hotelu Baltic Wave w sąsiedztwie plaży oraz wiele udogodnień premium jak basen panoramiczny ze szklanym dnem, kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar, kawiarnie, restauracje, centrum konferencyjne podnoszą rangę obiektu. Natomiast jego kompleksowa infrastruktura może zapewnić wysokie obłożenie hotelu przez cały rok.

* https://www.jll.pl/pl/trendy-i-analizy/inwestor/mieszkania-wciaz-w-cenie

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.