W parku logistycznym pod Poznaniem powstał nowy magazyn

2015.07.15

Firma Komputronik S.A. uruchomiła pod Poznaniem nowy magazyn centralny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Od początku ubiegłego miesiąca obiekt służy jako główne centrum logistyczne Komputronik.

Czołowy dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką wybudował obiekt w systemie "built-to-suit". Do nowego budynku przeniesiono wszystkie operacje magazynowe i spedycyjne.

Magazyn wysokiego składowania działa w oparciu o nowoczesny system kolektorów, który wyposażony jest w zaawansowaną automatyzację, skracająca czas kompletacji, co pozwala obniżyć koszty jednostkowe wykonywanych procesów. Nowa organizacja pozwoli zwiększyć przepływ towarów o ponad 100 procent przy znacznie mniejszym wzroście całkowitych kosztów operacyjnych.

W nowym magazynie uruchomiona została także nowoczesna montownia komputerów i serwerów o powierzchni 1500 mkw. Inwestycja pozwoli podwoić produkcję, co wiąże się także zwiększonym eksportem do partnerów z Grupy Expert International. W kompleksie znajduje się także Outlet, w którym wyprzedawane są końcówki serii, towary powystawowe i odnawiane. Dodatkowo jest miejscem najnowszych produktów spółki.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.