Pod Poznaniem powstała kluczowa inwestycja dla fabryki Solaris


2022.09.30
Autor: Monika Kiereś
29 września odbyło się oficjalne otwarcie zaplecza magazynowego dla fabryki Solaris Bus & Coach w Bolechowie pod Poznaniem. Inwestycja spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów.

Nowy obiekt dla Solaris Bus & Coach o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych został zrealizowany przez lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni. Inwestycja w Bolechowie koło Poznania to zaplecze magazynowe, które spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów. Obiekt powstał zaledwie 150 metrów od fabryki, z którą połączony został w zakresie infrastruktury drogowej oraz mediów.

Firma Solaris to ponad 25 lat historii produkcji innowacyjnych i ekologicznych pojazdów. Ponad 20 000 wyprodukowanych autobusów, które wyznaczały kierunek branży w całej Europie. To wspaniałe uczucie stać się częścią tej historii, a przy tym dołożyć kolejną cegiełkę do zielonej rewolucji w transporcie na Starym Kontynencie
powiedział: Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni

W nowej inwestycji firmy Solaris magazynowane będą części przeznaczone do produkcji autobusów i trolejbusów w sąsiedniej hali. Obiekt BTS składa się z części magazynowej oraz biurowej. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych firma rozbudowała wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Dostosowano również rozmieszczenie oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów.

Na dachu magazynu zainstalowane zostały 572 ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 260,3 kWp, a na terenie inwestycji stanęły stacje ładowania o mocy 80 kWp. Obiekt poddany zostanie certyfikacji metodą BREEAM.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.