W połowie roku ruszy budowa Nowych Kosmonautów


2018.03.20
Autor: Urbanity.pl
Monday Development przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowego osiedla w Poznaniu pod nazwą Nowych Kosmonautów. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć w połowie 2018 roku.

Wkrótce na poznańskich Winogradach ruszy budowa osiedla Nowych Kosmonautów. Inwestycja składała się będzie z trzech budynków o wysokości od 11 do 13 pięter na działce u zbiegu ulic Serbskiej i Naramowickiej w Poznaniu i stanowiła będzie naturalną kontynuację istniejącego tu od lat Osiedla Kosmonautów, ale w nowoczesnym wydaniu.

Osiedle Nowych Kosmonautów to łącznie 344 mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 28 do 103 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale będą posiadały balkony, loggie lub tarasy, a część mieszkań na parterze - ogródki. Pod całością znajdzie się dwukondygnacyjna hala garażowa wraz z komórkami lokatorskimi. Na parterze budynków zaplanowano lokale komercyjne o łącznej powierzchni ponad 1 300 mkw.

Projekt osiedla zakłada zabudowę zaledwie 30 proc. działki. Resztę posesji wypełni niezbędna komunikacja, plac zabaw oraz starannie dopasowana zieleń. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Archikwadrat, a generalnym wykonawcą jest Unibep S.A. Osiedle realizowane będzie w dwóch etapach, a jego pierwsza faza zostanie oddana do użytku w 2019 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.