Budowa Galerii Dębiec w Poznaniu ruszy na początku wiosny


2013.02.08
Autor: Urbanity.pl
W marcu rozpocznie się budowa pierwszej galerii handlowej na poznańskim Dębcu. Za realizację inwestycji odpowiedzialny będzie deweloper Red Real Estate Development. Chociaż budowa jeszcze się nie zaczęła, już rozpoczął się proces komercjalizacji obiektu.

Koncepcję architektoniczną budynku galerii zaprojektowała miejscowa pracownia architektoniczna Archikwadrat. Galeria Dębiec będzie miała dwie kondygnacje oferujące łącznie 9,7 tysięcy metrów powierzchni najmu. Na jednym z poziomów powstanie pojemny parking.

Już wynajęto znaczną część powierzchni handlowo-usługowych na terenie galerii. Proces komercjalizacji przebiega szybciej, niż zakładano. W Galerii Dębiec na pewno znajdzie się market spożywczy Biedronka, apteka Dom Leków oraz biuro podróży Holiday Land. Trwają ostateczne negocjacje z najemcami lokali handlowych, usługowych i gastronomicznych.

Budowa galerii Dębiec zakończy się najprawdopodobniej w 2014 roku. Już wiosną planuje się jej wielkie oficjalne otwarcie. Centrum handlowe będzie służyło mieszkańcom pięciu najbardziej zaludnionych dzielnic Poznania.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.