Vastint przekształci starą Rzeźnię Miejską w kompleks wielofunkcyjny


2018.05.02
Autor: Urbanity.pl
Nowym właścicielem terenu starej Rzeźni Miejskiej, który znajduje się w północnej części centrum Poznania, została firma Vastint Poland. Deweloper planuje przekształcić zabudowę w wielofunkcyjny kompleks.

Zakupiony teren starej Rzeźni Miejskiej o powierzchni prawie 5,5 hektarów, zlokalizowany jest w obrębie ulic Garbary, Grochowe Łąki i Północnej w Poznaniu.

Otwarte w 1900 roku zakłady mięsne, były jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Po zakończeniu II wojny światowej, zakłady zostały zmodernizowane, a w latach 90. XX wieku kiedy to produkcja została przeniesiona poza miasto, budynki zakładowe stoją nie wykorzystane.

Vastint Poland, jako nowy właściciel zabudowy, na nowo zdefiniuje funkcję i kształt historycznego kwartału miasta. Teren starej Rzeźni Miejskiej przekształcony ma zostać w wielofunkcyjny obszar z miejscami do pracy, mieszkaniami oraz ogólnodostępną przestrzenią publiczną, przy zachowaniu postindustrialnego stylu dawnych zakładów. Łączna powierzchnia przyszłej zabudowy to około 70 000 mkw.

Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno-wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata. Mam nadzieję, że ich ostateczny kształt spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Poznania
powiedział: Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.