Jest zgoda na rewitalizację Starej Rzeźni w Poznaniu. Powstaną biura, mieszkania i obiekty kultury


2023.01.12
Autor: Piotr Maślak
Wydane zostało już pozwolenie na rewitalizację historycznych budynków kompleksu Stara Rzeźnia w Poznaniu, które zostaną odrestaurowane i nadana zostanie im nowa funkcja. Inwestorem jest firma Vastint.

Vastint dysponuje już zgodą na remont pierwszych trzech budynków poznańskiego kompleksu Stara Rzeźnia, zlokalizowanego w północnej części centrum miasta. Chodzi o teren o powierzchni około 5,5 ha, w obrębie ulic Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. Historyczne budynki zostaną przekształcone w obiekty oferujące nowoczesną przestrzeń biurową.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inwestycję rozpoczynamy od renowacji historycznych budynków zlokalizowanych tuż przy wejściu głównym na teren Starej Rzeźni od strony ul. Garbary. W przeszłości były to budynki administracyjne dyrekcji i działu handlowego (później przedszkole) oraz portiernia. Po zakończeniu prac, tj. renowacji elewacji i remoncie wnętrz, obiekty będą oferować powierzchnię biurowo-usługową. W jednym z nich planujemy otworzyć biuro projektu, gdzie będzie można obejrzeć makietę Starej Rzeźni oraz uzyskać informacje na temat inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej latem tego roku, zaraz po wyborze generalnego wykonawcy
powiedział: Rafał Przybył, Regional Manager Vastint Poland

Pozwolenie na remont dotyczy pierwszych trzech budynków, które zostaną odrestaurowane. Plan rewitalizacji pozostałej części Starej Rzeźni jest obecnie przedmiotem konsultacji społecznych zorganizowanych przez władze miasta Poznania w ramach procedury uchwalania planu miejscowego.

Teren inwestycji stanowi pozostałość po zamkniętej w latach 90. XX wieku Rzeźni Miejskiej, której projekt architektoniczny przygotował pod koniec roku 1895 miejski radca budowlany Felix Moritz. Vastint zamierza przekształcić kwartał w spójny urbanistycznie oraz interesujący pod względem architektonicznym kompleks o charakterze mixed-use. Szacowana powierzchnia zabudowy wyniesie ponad 80 000 mkw. W poprzemysłowej zabudowie oraz nowych budynkach inwestycji Stara Rzeźnia znajdą się oprócz biur, także mieszkania, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz przestrzeń dedykowana pod kulturę.

Komentarze


  • rocky
    Gość
    2023-01-13 12:54:50
    przecież oni z tego blokowisko robią. Wizualizacje wyglądają strasznie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.