Ruszyła budowa nowoczesnego gmachu Collegium Pharmaceuticum

2019.10.02

Na terenie poznańskiego kampusu Uniwersytetu Medycznego rozpoczęła się realizacja nowoczesnego gmachu Collegium Pharmaceuticum, w którym znajdą się wszystkie zakłady i laboratoria Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego.

Przy ulicy Rokietnickiej, na obrzeżach dzielnicy Łazarz, wmurowaniem symbolicznej cegły rozpoczęło budowę gmachu Collegium Pharmaceuticum Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to 106 mln zł.

W nowym gmachu mieściły się będą rozproszone dzisiaj po całym mieście katedry, laboratoria i zakłady, które obecnie mieszczą się przy ulicach Święcickiego, Dojazd, Mazowieckiej, Dąbrowskiego, Grunwaldzkiej, Rokietnickiej, Marcelińskiej, Przybyszewskiego i św. Marii Magdaleny.

Collegium Pharmaceuticum to trzy połączone ze sobą budynki o łącznej powierzchni 16 000 metrów kwadratowych. Według projektu pracowni Rysy Architekci Rafała Sieraczyńskiego, w dwóch mieściły się będą sale dydaktyczno-naukowe, a pomiędzy nimi staną laboratoria Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej (CITF) za 39 mln zł.

Koszt budowy poznańskiego collegium to 89 mln zł, ale wraz z wyposażeniem, koszt ten zwiększy się do 106 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2021 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Collegium Pharmaceuticum Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego, RYSY Architekci Rafał Sieraczyński

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.