Renowacja secesyjnej kamienicy przy Parku Wilsona w Poznaniu

2020.03.25

Przy ulicy Matejki 51 vis a vis Parku Wilsona w Poznaniu trwa rewitalizacja kamienicy z 1905 roku, będącej przykładem stylu secesyjnego. Deweloperem jest Constructa Plus.

Matejki 51 w Poznaniu to kamienica, której architektura nawiązuje do secesji wiedeńskiej, wraz z ozdobnymi fasadami i balkonami oraz pozostałymi elementami. Prace renowacyjne rozpoczęły się w październiku 2019 roku, a zakończą się w III kwartale 2021 roku. Inwestycja prowadzona jest w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

W odremontowanej kamienicy znajdzie się 49 mieszkań, których metraże kształtują się od 31 do 100 metrów kwadratowych na siedmiu kondygnacjach. W obiekcie przy Matejki zaplanowano również 53 komórki lokatorskie oraz trzy lokale usługowe w parterze. Kondygnacje kamienicy połączone zostaną centralnie zlokalizowanej, obudowanej estetycznym szkłem windą. Całość dopełni hol, w którym będą się znajdowały wiernie odtworzone witraże oraz zrewitalizowana klatka schodowa

Na parterze mieściła się będzie także wózkownia i rowerownia. Całkowicie na nowo zagospodarowane zostanie podwórze, gdzie powstanie dziedziniec z nasadzoną zielenią i miejscami na rowery.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Matejki 51, Constructa Plus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.