Poznańskie Metropolis głównie biurowe


2014.08.05
Autor: Propertynews.pl
Kielecka spółka Echo Investment zmienia swoje plany odnośnie zagospodarowania terenu przy ulicy Hetmańskiej w Poznaniu, gdzie pierwotnie miało powstać ogromne centrum handlowe uzupełnione powierzchnią biurową. Według informacji serwisu Propertynews.pl, inwestor postawił jednak na biura.

Przypomnijmy, że Echo Investment od dłuższego czasu zapowiadało wybudowanie przy ulicy Hetmańskiej centrum handlowego Metropolis o łącznej powierzchni 191 tys. mkw., z czego ponad 73 tys. mkw. to lokale handlowo-usługowe. Teraz jednak, jak wynika z informacji serwisu Propertynews.pl, w pierwszej kolejności spółka rozpocznie budowę pierwszego etapu inwestycji biurowej. Projekt, który realizowany byłby w trzech etapach, rozpocząć ma się w przyszłym roku. Całość inwestycji o powierzchni około 37 tys. mkw., ma zostać zakończona w 2020 roku.

Możliwe, że w skład kompleksu wejdzie również centrum handlowe, ale dużo mniejsze niż pierwotnie zakładano. Przedstawiciele inwestora analizują sytuację na rynku i rozważają jedynie budowę galerii o powierzchni około 34 tys. mkw. Rozpoczęcie realizacji nastąpić miałoby w 2016 roku, jednak ewentualny start uzależniony jest od sytuacji na rynku i popytu ze strony najemców.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.