Poznań będzie miał Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci


2023.05.10
Autor: Bartosz Motorek
Wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęła się oficjalnie budowa Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci w Poznaniu. Inwestycja powstaje m.in. dzięki akcji charytatywnej.

Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci powstaje na działce przy szpitalu klinicznym im. Wiktora Degi i zostanie połączony z istniejącym Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji. We wtorek, 9 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisanie aktu erekcyjnego. Inwestycja jest możliwa dzięki akcji charytatywnej organizowanej przez Pho3nix Foundation oraz Ciech TRI TOUR.

Założyliśmy, że gdy będziemy się rozbudowywać, każda inwestycja będzie poprzedzona wmurowaniem szczególnego kamienia węgielnego. Jest nim zawsze cegła, z której był budowany ten szpital w XIX wieku. Pochodzi z 1868 roku, z cegielni Promnice pod Poznaniem
powiedział: dr n. med. Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala

Nowa inwestycja Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to rozbudowa działającego od 2019 roku Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji, w którym dotychczas udzielono pomocy ponad 800 młodym pacjentom z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Nowy budynek o powierzchni wynoszącej około 900 metrów kwadratowych posiadał będzie pomieszczenia wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Parter zostanie zagospodarowany pod Laboratorium Chodu, rejestrację, poczekalnię i szatnię dla pacjentów. Piętro wyżej znajdzie się sala rehabilitacyjna wyposażona w monitoring. Drugie piętro to klub dla rodziców - pomieszczenie z podglądem na salę rehabilitacyjną, a także gabinety lekarzy, fizjoterapeutów i pedagogów, gabinet badań oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników i magazynki.

W Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji dla Dzieci realizowany będzie program, mający na celu rozszerzenie dostępności technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji. Skierowany będzie do dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi zespołami porażennymi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.