Nowy Rynek w Poznaniu z gotowym kolejnym biurowcem

2021.06.07

Skanska otrzymała pozwolenie na użytkowanie biurowca, który powstał w ramach największego kompleksu firmy w Polsce.

Zakończyła się realizacja kolejnego budynku powstającego w ramach kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu, którego inwestorem jest Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

Biurowiec D dostarczył na poznański rynek biurowy około 39 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Do budynku niebawem zaczną wprowadzać się pierwsi najemcy. Inwestycję wyróżnia wyjątkowa i oryginalna fasada, która mieni się odcieniami zieleni przechodząc ku górze w barwę rdzawego różu. Lekkości budynkowi nadaje zróżnicowanie charakteru i kolorystyki elewacji pokrytych pionowym układem kątowników, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniaczy.

W etapie D kompleksu Nowy Rynek powstał również ogólnodostępny dziedziniec, który stanowi przestrzeń publiczną. Biurowiec, jako pierwszy w regionie Wielkopolski, powstał zgodnie z wytycznymi wymagającej certyfikacji WELL Core&Shell, o który teraz będzie się ubiegał. W budynku u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka znajduje się także przestrzeń handlowo-usługowa.

Docelowo Nowy Rynek składał się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 100 000 mkw. Gotowe są już trzy budynki - budynek (B) dostarczył ok. 25 000 mkw. powierzchni biurowej; drugi budynek (A) – ok. 11 700 mkw.; trzeci budynek (D) dostarczył ok. 39 000 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.