Największy i najnowocześniejszy biurowiec Poznania osiągnął prawie 120 metrów wysokości


2023.09.15
Autor: Piotr Maślak
Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu wkrótce zakończy się ważny etap realizacji. Inwestycja zwiększy potencjał rynku nieruchomości biurowych w stolicy Wielkopolski aż o 5 proc.

Andersia Silver będzie najwyższym i najnowocześniejszym budynkiem w Poznaniu. Budowa inwestycji, która rozpoczęła się w 2020 roku właśnie osiągnęła ważny etap realizacji. Wieżowiec ma już swoją docelową wysokość i z tej okazji na jego szczycie wkrótce zawieszona zostanie wiecha.

W piątek, 22 września na szczycie wieżowca pojawi się wiecha, a to oznacza, że biurowiec ma już gotową konstrukcję i rozpoczną się prace wykończeniowe.

Finalizujemy budowę najnowocześniejszego i niezwykle inteligentnego obiektu, zaprojektowanego zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra i najbardziej prestiżową lokalizacją dla biznesu w Wielkopolsce. Zgodnie z tradycją budowlaną, podczas uroczystości zawieszenia wiechy pragniemy docenić trud i staranność pracowników firmy PORR S.A., która jest generalnym wykonawcą
powiedział: Adam Trybusz, inicjator i pomysłodawca inwestycji, Prezes Zarządu Andersia Property Sp. z o.o.

Andersia Silver to kompleks składający się z dwóch części - niższej od strony ulicy Królowej Jadwigi i wyższej od ulicy Krakowskiej. Największy biurowiec w Poznaniu będzie miał wysokość 116 metrów i na 25 kondygnacjach zaoferuje 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. Część podziemna składa się z trzech kondygnacji.

Andersia Silver pod względem technologicznym i inżynieryjnym spełnia wszystkie wymagania środowiskowe. Zaspokaja we własnym zakresie potrzeby energetyczne i jest otwarty na potrzeby najemców, między innymi poprzez rozwiązania Smart Building, aplikację dla najemców, otwierane moduły okienne, czy możliwość zaaranżowania wewnętrznej klatki schodowej
powiedział: Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący Andersię Silver

Potwierdzeniem ekologiczności inwestycji będą certyfikaty LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach, a także największa rowerownia z ładowarkami dla hulajnóg i rowerów oraz zapleczem serwisowym i komfortowymi szatniami.

Wieżowiec oddany zostanie do użytku w połowie 2025 roku i zakończy trwającą od 25 lat inwestycję zlokalizowanej przy Placu Andersa w Poznaniu, którą wspólnie realizują Von der Heyden Group i Miasto Poznań. Projekt architektoniczny biurowca Andersia Silver to zasługa Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Generalnym wykonawcą jest firma PORR.

Zabudowa placu składa się z czterech, tworzących architektoniczną całość obiektów: Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersii Tower, Andersii Business Centre oraz zwieńczającego przedsięwzięcie, największego z nich – biurowca Andersia Silver.

Wraz z najnowszym budynkiem, łączny budżet inwestycji zrealizowanych przy Placu Andersa w Poznaniu wyniesie 250 mln euro, czyli ponad miliard złotych.

Komentarze


 • Mat
  Gość
  2023-09-16 09:29:59
  Nie wygląda na takiego który będzie mieć 116 metrów

 • Seba
  Gość
  2023-09-16 09:31:11
  Andersia obok z tymi zapałkami ma 102 metrów na silverze sporo brakuje do 116

 • Ciekawski
  Gość
  2023-09-16 10:29:23
  Jeszcze muszą dołożyć attykę wtedy będzie widać te 116 m.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.