Poznań. 1300m2 unikalnych przestrzeni biurowo-usługowych na sprzedaż

2022.08.01
Autor: Działyńskich 6

Chodzi o neobarokową kamienicę przy ul. Działyńskich, w której część z lokali, przeznaczona jest pod usługi. Ulica Działyńskich ma elegancki charakter, zaledwie kilka minut spaceru dzieli ten adres od Starego Rynku czy Placu Wolności.

Kamienica zbudowana została w 1895 roku. Powstały w niej wtedy przestronne i eleganckie mieszkania dla oficerów i majętnych przedsiębiorców. Nawiązania do baroku są szczególnie widoczne w dekoracyjnej elewacji i zdobieniach klatek schodowych. Uwagę przyciągają ozdobne balustrady, misterne dekoracje malarskie i elementy sztukatorskie. W kamienicy znajdą się typowe dla XIX wiecznej zabudowy kamienicznej, wysokie lokale np. z wykuszami.

W zgodzie z normami i „zielonymi trendami”.
Kamienica poddawana jest aktualnie rewitalizacji. W trakcie prac projektowych architekci zadbali, by budynek w pełni odpowiadał normom bezpieczeństwa, podnosząc jednocześnie komfort akustyczny i termiczny obiektu. Budynek zostanie dostosowany do współczesnych standardów, utrzymując walory historyczne. Realizacja projektu przy ul. Działyńskich 6, obejmuje także zainstalowanie dwóch wind oraz zagospodarowanie dziedzińca kamienicy. Powstanie ogród wodny z urozmaiconymi nasadzeniami oraz wielobarwny ogród wertykalny. Dzięki temu uzyskana zostanie nowa, reprezentacyjna powierzchnia, która w naturalny sposób podniesie komfort mieszkańców i użytkowników lokali.

Centrum prawne w centrum Poznania
Wnętrza z pietyzmem odrestaurowanej kamienicy usytuowanej u zbiegu ulic Działyńskich i Nowowiejskiego, to idealna propozycja dla prawników i rejentów. To właśnie okolice ulic Młyńskiej, Nowowiejskiego i Działyńskich, są najchętniej wybierane na kancelarie. Zapewne nie bez znaczenia jest to, że w najbliższej okolicy inwestycji, znajdują się Sądy Rejonowe.

Kreatywni w niebanalnej Kamienicy
Nietuzinkowa kamienica, to także doskonałe miejsce na działalność agencji kreatywnych. Wnętrza kamienicy pobudzą wyobraźnię pracowników takich branż jak marketing, reklama i PR. Zabytkowy budynek stworzy także inspirujące miejsce do pracy dla przedstawicieli wolnych zawodów. Zadbany budynek stać się może wizytówką biur architektonicznych. Dzięki unikalnemu charakterowi obiektu, mogą budować rozpoznawalność i wiarygodność marki.

Prace remontowe trwają, inwestor deklaruje, że budynek zostanie oddany do użytku z końcem 2024 roku.

Na stronie inwestycji znaleźć można kilkanaście lokali usługowych o powierzchni od 50m2 do 160m2. Inwestor informuje, że lokale można łączyć. Standardowo oddawane są w stanie deweloperskim, ale jest możliwość zamówienia lokalu w standardzie „pod klucz”.

Inne wiadomości o Działyńskich 6

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.