Historyczna kamienica przy Działyńskich w Poznaniu znów zachwyci


2022.07.01
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Neobarokowa kamienica przy Działyńskich 6 w centrum Poznania zostanie odrestaurowana wraz z przywróceniem historycznych detali. Inwestycja
oferuje mieszkania oraz lokale użytkowe.


Historia kamienicy u zbiegu Nowowiejskiego i Działyńskich w centrum Poznania sięga 1889 roku. W obiekcie mieszczącym się w obrębie dawnych murów miejskich znajdowały się mieszkania dla oficerów i majętnych przedsiębiorców. Na przełomie XIX i XX wieku ulica Działyńskich była uznawana za jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic Poznania.

W ramach inwestycji nowy wygląd zyskają wnętrze obiektu, gdzie odrestaurowane zostaną klatki schodowe z reprezentacyjnymi holami wejściowymi. Wnętrza kamienicy ozdobią balustrady, misterne dekoracje malarskie i elementy sztukatorskie. Zamiarem inwestora jest dokładne odnowienie historycznych detali. W bryle zaakcentowane są 3 wykusze zwieńczone w linii dachowej lukarnami, nakrytymi hełmami dachowymi z iglicami. Naroże budynku zwieńczone zostało wieżą z lukarną nakrytą heksagonalnym dachem.

W 5-kondygnacyjnym budynku znajdą się 44 mieszkania, 16 komórek i schowków lokatorskich, a także m.in. rowerownia. Oferta projektu Działyńskich 6 bogata jest w dwupoziomowe mieszkania, lokale z antresolami ale też typowe dla XIX-wiecznej zabudowy kamienicznej, wysokie mieszkania z wykuszami. Mieszkania w oficynie zyskają duże balkony o awangardowej konstrukcji. Komunikację pomiędzy piętrami ułatwią dwie cichobieżne windy. Zmiany widoczne będą także na dziedzińcu, gdzie pojawi się ogród wodny, wielobarwny ogród wertykalny, a także dużo nasadzeń.

Kamienica znajduje się w niedalekiej odległości od Starego Rynku, Placu Wolności czy kultowego Okrąglaka. W zrewitalizowanym obiekcie, oprócz mieszkań, znajdują się lokale idealnie pasujące pod kancelarie prawnicze/notarialne, a także jeden lokal pod działalność gastronomiczną o powierzchni 360 metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Soltbau, która od lat współpracuje z inwestorem i specjalizuje się w renowacjach kamienic.

Komentarze


  • rocky
    Gość
    2022-07-01 13:10:15
    Remont kamienicy to zawsze fantastyczna wiadomość :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.