Docelowa wysokość inwestycji przy Bukowskiej w Poznaniu

2021.06.28

Dobiega końca realizacja osiedla Bookowska 18 w Poznaniu, którego deweloperem jest firma Monday Development. Wykonawca inwestycji ukończył już prace konstrukcyjne.

Bookowska 18 w Poznaniu to osiedle dwóch budynków wielorodzinnych, które powstają pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Bukowską. W czteropiętrowych budynkach znajdzie się łącznie 170 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 32 do 99 mkw. W parterze mieścić się będzie 5 lokali handlowo-usługowych.

Na placu budowy dobiegły końca prace konstrukcyjne i budynki osiągnęły swoją docelową wysokość. Obecnie prowadzony jest montaż instalacji wewnątrz obiektów, stawiane są też ścianki wydzielające poszczególne pomieszczenia, a także montowana jest stolarka okienna. Rozpoczęły się także roboty na północnej elewacji budynków od strony ulicy Bukowskiej

Elewacja budynków od strony ulicy Bukowskiej pokryta zostanie klinkierem. Na terenie osiedla w Poznaniu znajduje się również perełka neorenesansowej architektury – Willa Flora, która jest jednym z najstarszych zachowanych budynków w mieście. Obiekt przechodzi prace renowacyjne.

Budowa osiedla Bookowska 18 zakończy się pod koniec tego roku. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep, a projekt architektoniczny przygotowała pracownia Studio Lisiak.

W ofercie dewelopera pozostało już tylko niecałe 20 proc. mieszkań.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Bookowska 18, Studio Lisiak, Unibep, Monday Development

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.