Centrum Posnania już oficjalnie otwarte

2016.10.25

W Poznaniu otwarte zostało nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Posnania o powierzchni całkowitej wynoszącej 230 000 metrów kwadratowych. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości ponad 1,2 mld zł., była firma Eiffage.

Centrum Posnania to 230 000 mkw., powierzchni całkowitej, z czego ponad 100 000 mkw., zajmują lokale handlowo-usługowe. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym dwóch pasaży. Zmotoryzowani mogą także skorzystać z podziemnej i naziemnej hali garażowej na 3300 miejsc.

Poznańska galeria spełni kryteria certyfikatu systemu BREEAM ze stopniem bardzo dobry.

Przy budowie Centrum Posnania pracowało średnio miesięcznie około 1 500 pracowników Eiffage i naszych podwykonawców. Wymagało to doskonałej organizacji szerokiego wachlarza prac i koordynacji wielu czynności prowadzonych na olbrzymim placu budowy ? o powierzchni 80 000 m2


- powiedział Jean-Lou Roy, Dyrektor Projektu, Eiffage.

Budowa obiektu trwała 26 miesięcy. Inwestorem projektu są Apsys i Fonciere Euris, a generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eiffage Construction. Za projekt architektoniczny odpowiada amerykańskie biuro RTKL. Koszt inwestycji wyniósł 1,2 mld zł.

Posnania dostępna jest pod adresem Pleszewska 1.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.