Ośrodek Radioterapii w Pile buduje PTB Nickel


2016.02.16
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą najnowszej inwestycji Wielkopolskiego Centrum Onkologii, czyli nowego obiektu Ośrodka Radioterapii w Pile, została firma PTB Nickel. Za niespełna 21 mln zł brutto, do lutego 2018 roku oddany zostanie do użytku budynek według projektu Spółki Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania.

Nowy budynek medyczny Ośrodka Radioterapii w Pile będzie miał 3600 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia netto wyniesie 2800 mkw. 2-kondygnacyjny obiekt powstaje na działce wydzielonej z istniejącego przy ulicy Rydygiera kompleksu szpitalnego.

Do zadań generalnego wykonawcy należy również wybudowanie niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dróg wewnętrznych i parkingu z 43 miejscami postojowymi, przebudowę istniejącej stacji transformatorowej oraz zagospodarowanie terenu.

Budynek pilskiego Ośrodka Radioterapii zaprojektowaliśmy w układzie ortogonalnym. Prosta, jednoznaczna forma została podkreślona poprzez zastosowany na elewacjach materiał - jasny tynk i cegłę, oraz przeszklone wycofania w bryle, które akcentują wejścia. Część techniczną i główne pomieszczenia higieniczno-sanitarne personelu zlokalizowaliśmy na poziomie piwnicy. Na parterze umieściliśmy m.in. dwa bunkry dla akceleratorów wysokoenergetycznych, pomieszczenia symulatora i tomografu komputerowego, hol główny z recepcją i szatnią, poczekalnie i przebieralnie dla pacjentów, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz salę dydaktyczną i telekonferencyjną. I piętro zajęły przede wszystkim poradnie i pracownie diagnostyczne oraz poczekalnie. Nad bunkrami akceleratorów zaprojektowaliśmy dach zielony, widoczny z okien wyższego budynku istniejącego szpitala. Część bunkrową z istniejącym kompleksem szpitala połączyliśmy łącznikiem


- wyjaśnia architekt Grzegorz Sadowski, projektant pilskiego ośrodka.

Powstająca inwestycja całkowicie dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu powstanie również hostel dla pacjentów, który połączony będzie z częścią bunkrową i diagnostyczną. W hostelu znajdzie się dziesięć 2-osobowych pokoi z własnymi łazienkami.

Za projekt architektoniczny budynku odpowiada Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na luty 2018 roku.

Inne wiadomości o Ośrodek Radioterapii, Przedsiębiorstwo Techniczno Budowlane Nickel, SPA Sadowski, Sadowska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.